| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Kategorie: Wszystkie | Achtung faszyzm! | Antifa w akcji! | Bohaterowie NA
RSS
środa, 17 września 2008
POLSKA: CHCĄ GO WYKOŃCZYC BO NAPISAŁ PRAWDĘ O WAŁĘSIE
Sławomir Cenckiewicz, dyrektor gdańskiego pionu badawczego IPN, odchodzi z Instytutu - potwierdził Mateusz Szpytma, zastępca dyrektora sekretariatu prezesa IPN. Cenckiewicz jest współautorem książki "SB a Lech Wałęsa - przyczynek do biografii", która stawia tezę, że w latach 70. były prezydent był tajnym współpracownikiem SB o kryptonimie "Bolek".
wtorek, 16 września 2008
NIEMCY: POSTKOMUNISTYCZNA LEWICA ŻERUJE NA NIEPAMIĘCI
Władze niemieckiej chadecji CDU przyjęły strategię, która ma na celu przeciwstawienie się zapomnieniu o krzywdach i bezprawiu, jakie wyrządził dawny reżim Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Dokument jest także reakcją na coraz większe poparcie dla postkomunistycznej partii Lewica oraz narastającą - szczególnie we wschodnich Niemczech - tęsknotę za socjalistycznym państwem wschodnioniemieckim - tzw. ostalgią (z połączenia słów "Ost", czyli wschód i "nostalgia").
WENEZUALA: CHAVEZ MA SWÓJ HITLERJUGEND
W dniach 11-13 września w Puerto Ordaz w stanie Bolivar odbył się kongres założycielski młodzieżówki Zjednoczonej Socjalistycznej Partii Wenezueli (Partido Socialista Unido de Venezuela).
NEPAL: MAOIŚCI ZAMYKAJĄ KNAJPY
Jak podają polskie Indymedia za agencją Reuters, setki pracowników barów i dyskotek protestowało wczoraj w Katmandu przeciw próbom zdelegalizowania przez rząd "nieprzyzwoitych tańców" w ramach polityki przywracania w Nepalu prawa i porządku.
POLSKA: PRAWDA WALCZY Z NIEPAMIĘCIĄ
Zaledwie połowa Polaków wie co wydarzyło się 17 września 1939 roku - wynika z sondażu "Rz". Tyle badanych wybrało odpowiedź że tego dnia Rosja Sowiecka zaatakowała nasz kraj.
MILIARDER GEORGE SOROS OSKARŻA UNIĘ EUROPEJSKĄ O RASIZM
Zorganizowana przez Komisję Europejską konferencja w Brukseli na temat Romów niespodziewanie stała się okazją do krytyki stanowiska Brukseli wobec polityki obecnego włoskiego rządu w stosunku do imigrantów romskiego pochodzenia. - Jestem poważnie zaniepokojony spisem Romów we Włoszech. Obawiam się, czy nie stanie się to potem normą w Unii Europejskiej - powiedział miliarder filantrop George Soros.
NIEMCY: DEBILIZM NAUCZYCIELKI JAKO ŻRÓDŁO TANIEJ SENSACJI W MEDIACH
Prokuratura w Bayreuth (Bawaria) potwierdziła, że prowadzi dochodzenie przeciw nauczycielce, która miała polecić uczniom, by namalowali swastyki w swoich zeszytach.
LEWACCY MORDERCY JAKO WIZYTÓWKA NIEMIEC
Film "Baader-Meinhof-Komplex" opowiadający historię skrajnie lewicej, terrorystycznej organizacji Frakcja Czerwonej Armii będzie kandydatem Niemiec do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej - zdecydowało jury centralnej organizacji promocji niemieckiego filmu German Films.
BOŚNIACKI ZBRODNIARZ WOJNNY WINNY MORDÓW NA SERBACH I CHORWATACH
Trybunał ONZ ds. zbrodni wojennych w dawnej Jugosławii skazał generała Rasima Delicia, byłego dowódcę armii bośniackiej, na trzy lata więzienia za dopuszczenie do okrutnego traktowania bośniackich Serbów. 59-letni obecnie Delić odpowiadał przed trybunałem za zbrodnie swych podkomendnych - w tym członków oddziału mudżahedinów - w czasie wojny na Bałkanach w latach 1993-95.
sobota, 13 września 2008
ISLAMIŚCI GROŻĄ BRYTYJCZYKOM
Następny 11 września będzie miał miejsce w Wielkiej Brytanii - oznajmił członek zwalczanej przez służby bezpieczeństwa ekstremistycznej grupy islamskiej, szejk Omar Bakri Mohamme. Inny członek tej grupy winą za zamachy sprzed siedmiu lat obarczył zbyt arogancko sobie poczynający amerykański rząd. WIARA.PL